תפריט

סופר סיל

סופר סיל

מוצר הידראולי לאיטום המכיל צמנט, מלאנים שונים ומוספים. 'סופר-סיל' ארוז בשקים של 20 ק'ג ומוכן לשימוש לאחר ערבוב עם מים. גוון: לבן בלבד. 

'סופר-סיל' מתאים לאיטום חדרים רטובים, מקלטים תת-קרקעיים (חוץ ופנים), יסודות של מבנים, תעלות ניקוז, איטום בריכות ומיכלי מים, קירות ורצפות של חדרי אמבטיה, קירות חיצוניים של מבנים, אדניות, לפתרון בעיות של חדירת רטיבות לקירות וכדומה.

'סופר-סיל' יעיל לאיטום משני צידי האלמנט הדורש איטום. 'סופר-סיל' הוא בעל כושר נשימה המאפשר יציאת אדים מתוך המבנה ובכך מקטין את הסכנה להיווצרות קונדנסציה (עיבוי) בניגוד למוצרים סינתטיים וביטומנים המשמשים לאיטום. 'סופר-סיל' יוצר שכבת ציפוי אטימה הנצמדת לבטון והופכת לחלק אינטגרלי ממנו.

היות וה'סופר-סיל' הינו ציפוי על בסיס צמנט כושר האטימה, ההתחברות לתשתית והחוזק משתפרים עם השנים (בניגוד לחומרים פולימריים וסינטטיים שונים אשר עלולים לעבור תהליך הזדקנות ובליה). 'סופר-סיל' פשוט ליישום וניתן לביצוע גם על-ידי צוות עובדים בלתי מיומן. אין צורך בציוד מיוחד. 'סופר-סיל' מיושם על כל תשתית סופגת כגון: בטון, טיח, בלוק, לבנים.

שלבי היישום

1. יש להספיג היטב את המשטח המיושם במי ברז לפני היישום. פני הקיר יכולים להיות לחים, אך ללא פילם של מים עליהם בעת היישום. 
2. היישום יעשה על-ידי הברשה במברשת בעלת סיבים קשים (לא מברשת סיד רגילה), בין שכבה לשכבה יש להמתין כ-3-4 שעות (בימים חמים הזמן קצר יותר). ניתן ליישם את השכבה הבאה ביום המחרת, אך יש להספיג את היטב את השכבה הקודמת. 
3. יישום שכבה אחת של סופר-סיל במברשת צורך כמות חומר יבש של כ-1 עד 1.5 ק"ג למ"ר. יש צורך בשתי שכבות.
4. היישום יעשה רטוב על גבי רטוב, יש להתיז מים נקיים במברשת על פני השכבה הקודמת אם היא יבשה. 
5. במקום שבו קיימת דליפה רצופה ללא אפשרות לעצרה, יש להתשמש בסופר-סט לסתימת מקום הנזילה. 
6. יש לתת אשפרה במים נקיים במשך 3 ימים (3 פעמים ביום), החל מיום לאחר היישום.

מהי אשפרה?

  • אשפרה היא תהליך בו משפרים את חוזק ותכונות הבטון, באמצעות הרטבה במים/ שמירה בתנאי לחות מבוקרים תוך מניעת התייבשות מהירה.
  • עבור אשפרת בטון לדוגמה, ניתן גם להשתמש בכיסוי ביריעות במקרים מסוימים ובמוספי אשפרה ייעודים אותם מוסיפים אל תערובת הבטון לאחר התקשותו.

הערות

  1. איכותו הגבוהה של הסופר-סיל אינה מצריכה שום תוספת מכל סוג שהוא. בשום מקרה אין להוסיף לסופר-סיל תוספת כל שהיא (צמנט, סיד, דבק, חול וכדומה). 
  2. אין ליישם את הסופר סיל בטמפרטורה נמוכה מ-5°c או גבוהה מ-35°c