תפריט

איטום חדרים רטובים

איטום בריכות

חברת מרדכי וולך בע"מ עוסקת בייצור ציפויים וטייחים מסורתיים לבניינים כבר למעלה מ-80 שנה. במדינה חמה כמו שלנו, שמספקת קיץ לוהט בכל שנה, קשה לחשוב על הנאה גדולה יותר ממריחת קרם הגנה ומיד לאחר מכן קפיצת ראש מהמקפצה לתוך מי בריכה צוננים. ובאמת, ברחבי המדינה מפוזרות בריכות שחייה ציבוריות בשפע רב. אבל מסתבר שלא רק הקופצים למים סובלים מזיעה ולחות. גם הבריכה עצמה נלחמת בהשפעות האקלים הים תיכוני ותהליך הקמתה דורש עמידה מחמירה בתקנים שונים וכתוצאה מכך גם הוצאות כספיות רבות. בכלל, בניית בריכה באופן לא מקצועי יכולה להתברר כבכייה לדורות בשל נזקים הרסניים שעלולים אפילו לערער את יסודות המבנה שלצד הבריכה ולסכן את הנופשים. עד כדי כך.

  איטום בריכות   איטום חדרים רטובים   איטום בריכות   

מדוע איטום בריכות הוא כל כך מהותי בבניית בריכה?

כדי שהבריכה תהיה מסוגלת להתמודד עם לחץ המים התמידי שקיים בתוכה, לאורך שנים רבות, יש להקפיד היטב על תהליך ההקמה שלה – החל מהיציקה, דרך הכנת התשתית ועד עבודת האיטום עצמה. אחד האספקטים המשמעותיים שמייקר את סעיף ההוצאות הוא הצורך באיטום איכותי של הבריכה. אמנם האיטום הפנימי גם הוא מרכיב גדול בעבודת ההקמה, אבל הקבלן המבצע נדרש לבצע איטום חיצוני לצורך הגנה מעולה על יציקת הבטון ומניעת רטיבות שמגיעה מהקרקע. כאמור, רמת האיטום היא שתשפיע רבות לא רק על הקמת הבריכה, אלא גם על התחזוקה שלה ועל השאלה האם יתבצע בזבוז משווע של מים וכסף או לא.

איטום בריכות ובכלל איטום חדרים רטובים דורש תכנון מדויק ולאחר מכן ביצוע קפדני של צוות ההקמה. כאשר מתכננים את מערכת האיטום יש להכיר ולהתייחס היטב גם למערכות נוספות כמו מערכת התאורה, מערכת ההפעלה שכוללת את טיהור המים (ניקוי המים וחיטוי) ואת הסינון (הוצאת עלים, ענפים וחול) וכן את מערכת הניקוז.

בשנים האחרונות אנחנו חוזים בפריחה של תחום האיטום ובכניסתם של עוד ועוד חומרי איטום איכותיים שמיועדים לענף הבנייה. העדנה המבורכת מפחיתה משמעותית את עלויות הבנייה ומעלה מאוד את איכות האיטום. זהו רווח אדיר לתעשיית הבריכות והוא מאפשר שפע אדיר של בריכות תקינות ועמידות לאורך שנים רבות. לנו נותר רק ליהנות מהמים הצוננים בעיצומו של קיץ רותח.

רשימת חומרי איטום:

סופר סיל: מיועד לאיטום בריכות, תעלות ניקוז ומיכלי מים. החומר יוצר שכבת ציפוי שהופכת לחלק אינטגרלי מהבטון. בניגוד לחומרים סינטטיים אחרים הוא אינו עובר תהליך הזדקנות וחוזקו עולה במהלך השנים. יתרונו בכך שגם צוות עובדים שאינו מיומן יכול להשתמש בו והוא אינו דורש ציוד מיוחד לצורך האיטום. 

  • הדבקת אריחי קרמיקה או פסיפס בבריכה, מומלץ לבצע עם אולטרה-סטיק.
  • הדבקת אריחי פסיפס זכוכיתי בבריכה, מומלץ לבצע עם אולטרה-סטיק להדבקות מיוחדות.
  • מילוי המיישקים (פוגות) בין האריחים בבריכה, מומלץ לבצע עם פולי-רובה.

סופר סיל 2k

חומר איטום צמנטי דו-מרכיבי, גמיש המסוגל לגשר על סדקים נימיים 'עובדים'. לאיטום פוזיטיבי/ נגטיבי בפני לחצים הידרוסטטיים.